Verslios pelėdos

Straipsniai

Pakalbėkime apie video turinį arba kodėl svarbu turėti scenarijų?

Jurgita Raudonytė (Pelėda)

Video turinys – must have! Taip sako visi, kas nors kiek susiję su rinkodara ir reklama. Tačiau kaip jis gaminamas?

Na, visų pirma tau reikės kameros – telefono arba profesionalesnės. Nebūtina, bet gerai turėti ir stovą kamerai – tai padės vaizdui išlikti stabilesniu, nepersikreipusiu ir netrūkčiojančiu kaskart suvirpėjus rankai.

Imi kamerą, pasiruoši filmuoti, ir… Viskas. Spoksai bukai į kamerą nežinodamas ką pasakyti.

Pažįstama situacija?

Čia į pagalbą ateina SCENARIJUS. Nuostabus, labai protingai skambantis ir daug savyje talpinantis žodis, kuris palengvina video kūrimą procesą net kelis kartus, o paprastą scenarijų pasirašyti užtrunka visai nedaug – veikiausiai ir tu tai darai, tik pats nežinai, kad darai.

Scenarijus 1 – GREITUKAS

Tobulai tinka greitiems video užklupus genialiai minčiai vaikštant parke ar tiesiog norint pasidalinti paprasta, trumpa žinute su savo sekėjais. Viskas ko tau reikia – žinoti, ką ir kokia tvarka nori pasakyti.

Imi popierių, tušinuką, susigalvoji video pavadinimą (arba susisiaurini temą, nušlifuotas pavadinimas gali atsirasti ir vėliau) ir rašaisi papunkčiui, ką sakysi.

Pagrindinė GREITUKO nauda – paskyrus kelias minutes turinio apgalvojimui, didesnė tikimybė, kad pavyks išvengti vienų efektyviausių turinio žudikų emmm ir ummm. Be to, išauga ir šansai, kad vėliau žiūrėdamas, ką prifilmavai, būsi patenkintas turiniu, praėjus trupučiui laiko nereikės raudonuoti peržiūrint ir pačiam nesuprantant, ką norėjai pasakyti bei veikiausiai pavyks puikų video nufilmuoti iš pirmo ar antro karto, o ne 52-ju bandymu nuspręsti, kad ai, sueis.

Scenarijus 2 – PARUOŠTUKAS

Dabar kalbame apie rimtesnius video, kuriems galbūt ir operatorių su montuotoju samdeisi ar bent pats paskyrei šiek tiek laiko pastudijuoti video montavimo subtilybes.

Tai planuotas video reportažas, paskata ar pasidalinimas patirti, kuriuo sieki ne trumpai pasilabinti su savo auditorija, bet parodyti savo žinias ir profesionalumą.

  1. Tau reikės išsirinkti vietą, kur filmuosi. Tai gali būti tvarkingas kampas namuose, kavinė, parkas, dienai išsinuomotas kabinetas co-working erdvėje…
  2. Laikas, kuomet filmuosi. Tai svarbu tuo atveju, jeigu tau reikia natūralios dienos šviesos. Taip pat, filmuojant viešose vietose, patartina įvertinti, kuomet žmonių srautai mažesni, aplinka tylesnė bei ramesnė.
  3. Kur filmuosi? Turinys, kuomet viena dalis filmuota namuose, kita – parke prie upės, o trečia – kavinėje, atrodys dinamiškiau, labiau įtraukiančiai. Visgi, kiekviena nauja vieta turi turėti aiškią sąsają su tuo, kas sakoma, būti pasirinkta tikslingai, tad tai – svarbi planavimo dalis.
  4. Ką kalbėsi? Ši dalis labai panaši į pasiruošimą GREITUKUI, visgi, galvojant apie ilgesnį ir išsamesnį video, patartina paskirti dagiau laiko ir ruošiantis tekstą. GREITUKO atveju svarbiausia buvo video nufilmuoti greitai ir taip, kad vėliau žiūrint žandai neliepsnotų. Visgi dabar tavo tikslas yra skambėti protingai, įtikinti auditoriją savo išmintimi bei pasidalinti naudinga informacija.

Kas aš ir kodėl tave mokau, kaip filmuoti video?

Labas, aš Jurgita. Jau daugiau nei ketverius metus dirbu kaip laisvai samdomas specialistas ir beveik tris metus ūkuoju kaip Pelėda.

Taip pat šiuo metu esu Qwyddy Technologies Pardavimų ir rinkodaros vadovė, kur, be kitų darbų, dirbu su animuotų video kūrimuYutube kanalui bei neseniai pradėjau dirbti su Nėštumo Kalendoriauskūrybinių projektų vystymu – vienas iš tokių projektų Yutube kanalo sukūrimas.

Be to, su kolega Danieliumi esame nufilmavę online mokymus apie tai, kaip kurti parduodantį tinklaraštį.

Komentaruose laukiu tavo pastabų, klausimų ir asmeninės patirties filmuojant video – labai įdomu ir smalsu palyginti savo patirtį su tavo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLithuanian