Verslios pelėdos

Info bankas

Kaip sužinoti, ar tavo blogas – populiarus?

Jurgita Raudonytė (Pelėda)

Praėjusią savaitę jau rašiau, kodėl tau reikia blogo. Jeigu užsiimi savo veikla, sieki pritraukti klientų, nori juos sudominti ir išlaikyti pastovų srautą į savo svetainę, turėti didelį įsitraukimą, gauti komentarų ir būti matomu – tau neužteks tik socialinių tinklų. Tau reikia blogo.

Bet tu jau skaitei praėjusios savaitės tekstą ir veikiausiai pradėjai regzti mintį, apie ką čia geriau rašyti ir kaip geriau tą turinį pateikti. Tu šaunuolis! Pasiplok sau, atgaivink smegenis nuo vasaros kaitros suvalgęs arbūzo kampą ir… pirmyn į darbus!

Šiandien labai trumpai pristatau du nepamainomus įrankius tavo naujojo blogo analizei!

Google Analytics

Tai – pagrindinis įrankis, skirtas analizuoti svetainės rodmenis. Čia galite pasižiūrėti kiek žmonių apsilankė svetainėje, kuriomis valandomis žmonių srautai didžiausi, kokie įrašai populiariausi, iš kokių renginių žmonės jungiasi… Kitaip tariant – čia galite rasti krūvą informacijos, susijusios su svetainės rezultatais, kurie vėliau jums padės apsispręsti dėl būsimų tinklaraščio temų, būdų turiniui reklamuoti ir kitų dalykų.

Asmeniškai man svarbiausi yra šie parametrai:

 

Google Search Console

Tai – absoliučiai fantastiškas dalykas, apie kurį sužinojau iš Neil Patel video. Vėliau sužinojau, kad ir Lietuvoje jis plačiai paplitęs ir naudojamas, tik daug mažiau apie jį kalbama. O be reikalo.

Štai vos kelios šio įrankio funkcijos, kurios man labai patinka bei su kuriomis galiu ir kelioms valandoms užsižaisti:

Smagaus bloginimo!

Comments

  1. Pridėčiau, kad dar galima pasitikrinti savo puslapio Domain authority (DA) – įvertinti savo pajėgumą būti Google paieškose aukščiau.

    Kadangi google Pagerank nebėra atnaujinamas, Moz.com, vienas populiariausių SEO servisų, išpopuliarino šią alternatyvą. Tarkim neseniai Rašto pelėdos (DA buvo apie 13) pavirto Versliomis pelėdomis (2018-06-11) ir šią dieną (2018-06-13) Verslių pelėdų DA yra 2. Jis per laiką užaugs, suindeksuojant naujai daugiau Verslių pelėdų nuorodų, kuriant naujas nuorodas.

    Apie DA: https://moz.com/learn/seo/domain-authority
    Pasitikrinti galima: https://analytics.moz.com/pro/link-explorer/home

    (Reikia turėti omenyje, kad yra ir kitokių būdų įvertinti svetainės SEO pajėgumus. Google neišduoda tikslių savo skaičiavimo algoritmų, kad nebūtų sukčiaujama, taigi vertinimo sistemų yra įvairių. MOZ rank yra vienas patikimiausių.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLithuanian